AMSTELVEEN - Dit jaar is het 80 jaar geleden dat de Tweede Wereldoorlog eindigde en Nederland werd bevrijd. Amstelveen Oranje organiseert samen met maatschappelijke organisaties, vrijwilligers en de gemeente het hele jaar door activiteiten om 80 jaar vrijheid te vieren. De aftrap vond op 5 april plaats in Museum Cobra met de tentoonstelling ‘Amstelveen 80 jaar bevrijd’.

80 jaar vrijheid: herdenken, verbinden en vieren

Het herdenkingsjaar in Amstelveen draait om 3 thema’s: herdenken, verbinden en vieren. Inwoners van Amstelveen worden uitgenodigd om mee te doen aan de verschillende activiteiten die dit jaar worden georganiseerd. De activiteiten helpen om na te denken over wat vrijheid is en wat het voor iedereen betekent.

Tentoonstelling ‘Amstelveen 80 jaar bevrijd’

In Museum Cobra is de tentoonstelling ‘Amstelveen 80 jaar bevrijd’ te zien. De tentoonstelling laat met foto’s, documenten en filmpjes zien hoe het dagelijks leven was tijdens de Tweede Wereldoorlog. De tentoonstelling is geschikt voor alle leeftijden en is te bezoeken tot 4 mei 2025. Er worden ook 3 lezingen georganiseerd over de geschiedenis van de oorlog en de bevrijding van Nederland.

Activiteiten rondom 5 mei

  • 3 mei: Freedom Stage Cultureel, een programma over vrijheid voor studenten - Uilenstede
  • 5 mei: Workshop Schorten voor vrede, jurering Taarten voor vrijheid en muziek van onder andere swing The Mood en de band Almost Famous – Oude Dorp
  • 5 mei: Vrijheidsmaaltijd en jazzconcert Stadsplein – Schouwburg Amstelveen
  • 5 mei: Vrijheidslezing - Willem de Haan in museum Jan
  • 5 mei: Historische stadswandelingen - Museum zonder muren
  • Rond 5 mei: Vrijheidsmaaltijden - in de wijken
  • 10 mei: Vrijheidslunch (opgeven via bpbovenkerk@gmail.com) - Noorddamcentrum
  • April-mei: Tentoonstellingen en lezingen - Bibliotheek Amstelland
  • Medio mei: Kindervoorstelling over vrijheid - Poppentheater Amstelveen
  • 22 mei: Poëziecafé over vrijheid - Boekhandel Venstra

Muurschildering over vrijheid

Aan het einde van het jaar wordt er door Tim Rodermans een muurschildering gemaakt langs de Beneluxbaan. Dit kunstwerk zal herinneren aan het 80-jarig jubileum van de bevrijding en de gesprekken die dit jaar gevoerd zullen worden over vrijheid.

Meer informatie over het programma is te vinden op de website van Amstelveen Oranje.